Array ( [0] => crawl ) Array ( [0] => Array ( [count] => 1 ) ) Garden Beauty - Otaczaj się pięknem

Przygotuj swój ogród na wiosnę

Chcesz cieszyć się pięknem swojego ogrodu już od pierwszych wiosennych dni? Nie przegap momentu na pierwsze porządki. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczną checklistę jak przygotować ogród na wiosnę. 
Jeśli chcesz cieszyć się pięknem swojego ogrodu od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni wraz z ustąpieniem przymrozków wykonaj poniższe czynności:

Skompletuj niezbędne narzędzia ogrodnicze: rękawice ogrodowe, sekator, grabie, łopatę, kosiarkę, twardą szczotkę, detergenty do czyszczenia tarasu, myjkę ciśnieniową.
Usuń osłony, które chroniły rośliny zimą.
Uprzątnij rabaty - usuń suche części roślin, wyściółkuj podłoże.
Wygrab trawnik tak, by źdźbła nie zbijały się w nieestetyczne kępy.
Przytnij drzewa, krzewy i żywopłot usuwając suche, przemrożone i połamane gałęzie. Jeśli chcesz możesz pokusić się o ich formowanie w fantazyjne kształty. Pamiętaj że każdy krzew i drzewo potrzebuje innej pielęgnacji.
Opryskaj drzewka owocowe preparatami olejowymi, by chronić je przed szkodnikami.
Wykonaj wiosenne nasadzenia kwiatów, ziół, warzyw, ozdobnych krzewów.
Wyczyść taras, ustaw meble ogrodowe. Sprawdź stan techniczny innej małej architektury ogrodowej oraz elementów systemu nawadniania czy oświetlenia ogrodu.
Przygotuj kompostownik.

Potrzebujesz pomocy w pracach porządkowych? Jesteśmy po to, by wyręczyć Cię w tych zadaniach i zrobimy to z przyjemnością. Dbanie o zieleń jest naszą pasją! Nie boimy się żadnych ogrodniczych wyzwań. Zapraszamy do współpracy! Sprawdź jakość naszych usług! Skontaktuj się z nami: +48 797 551 559